Skip to main content
Stops
Train 1071 Train 1073 Train 1075 Train 1077 Train 1079 Train 1081 Train 1083 Train 1085
Bicycles Allowed? bike
bike
Bicycles allowed
bike
Bicycles allowed
bike
Bicycles allowed
bike
Bicycles allowed
bike
Bicycles allowed
bike
Bicycles allowed
bike
Bicycles allowed
bike
Bicycles allowed
South Station
Accessible
  South Station 08:05 AM     South Station 09:45 AM     South Station 11:03 AM     South Station 12:55 PM     South Station 02:45 PM     South Station 05:10 PM     South Station 08:00 PM     South Station 10:55 PM  
JFK/​UMass
Accessible
Flag Stop JFK/UMass 08:12 AM   Flag Stop JFK/UMass 09:51 AM   Flag Stop JFK/UMass 11:09 AM   Flag Stop JFK/UMass 01:01 PM   Flag Stop JFK/UMass 02:51 PM   Flag Stop JFK/UMass 05:16 PM   Flag Stop JFK/UMass 08:06 PM   Flag Stop JFK/UMass 11:01 PM  
Quincy Center
Accessible
Early Departure Quincy Center 08:19 AM   Early Departure Quincy Center 09:59 AM   Early Departure Quincy Center 11:17 AM   Early Departure Quincy Center 01:09 PM   Early Departure Quincy Center 02:59 PM   Early Departure Quincy Center 05:24 PM   Early Departure Quincy Center 08:14 PM   Early Departure Quincy Center 11:09 PM  
Weymouth Landing/​East Braintree
Accessible
Early Departure Weymouth Landing/East Braintree 08:28 AM     Weymouth Landing/East Braintree 10:08 AM     Weymouth Landing/East Braintree 11:26 AM     Weymouth Landing/East Braintree 01:18 PM     Weymouth Landing/East Braintree 03:08 PM     Weymouth Landing/East Braintree 05:33 PM     Weymouth Landing/East Braintree 08:23 PM     Weymouth Landing/East Braintree 11:18 PM  
East Weymouth
Accessible
Early Departure East Weymouth 08:33 AM     East Weymouth 10:14 AM     East Weymouth 11:32 AM     East Weymouth 01:24 PM     East Weymouth 03:13 PM     East Weymouth 05:39 PM     East Weymouth 08:29 PM     East Weymouth 11:24 PM  
West Hingham
Accessible
  West Hingham 08:37 AM     West Hingham 10:18 AM     West Hingham 11:36 AM     West Hingham 01:28 PM     West Hingham 03:17 PM     West Hingham 05:43 PM     West Hingham 08:33 PM     West Hingham 11:28 PM  
Nantasket Junction
Accessible
  Nantasket Junction 08:42 AM     Nantasket Junction 10:22 AM     Nantasket Junction 11:41 AM     Nantasket Junction 01:33 PM     Nantasket Junction 03:22 PM     Nantasket Junction 05:48 PM     Nantasket Junction 08:38 PM     Nantasket Junction 11:33 PM  
Cohasset
Accessible
  Cohasset 08:45 AM     Cohasset 10:25 AM     Cohasset 11:44 AM     Cohasset 01:36 PM     Cohasset 03:25 PM     Cohasset 05:51 PM     Cohasset 08:41 PM     Cohasset 11:37 PM  
North Scituate
Accessible
  North Scituate 08:53 AM     North Scituate 10:33 AM     North Scituate 11:52 AM     North Scituate 01:44 PM     North Scituate 03:33 PM     North Scituate 05:59 PM     North Scituate 08:49 PM     North Scituate 11:45 PM  
Greenbush
Accessible
  Greenbush 09:02 AM     Greenbush 10:42 AM     Greenbush 12:02 PM     Greenbush 01:54 PM     Greenbush 03:42 PM     Greenbush 06:08 PM     Greenbush 08:58 PM     Greenbush 11:54 PM  

Icon Key